תצהיר הורדת רכב מהכביש טופס משרד התחבורה

תצהיר הורדת רכב מהכביש טופס משרד התחבורה

לפעמים מגיע הזמן להוריד את הרכב מהכביש עקב בלאי וחוסר תקינות. על מנת לבצע את התהליך יש להגיש למשרד התחבורה תצהיר הורדת רכב מהכביש טופס מיוחד להורדה מעמוד זה . לאחר הגשת הטופס תהיו זכאים להחזר אגרת הרכב והחזרת מחברות הביטוח .

טופס הורדה מהכביש בסוף עמוד להדפסה 

קבלת אישור גריטה לרכב 

על מנת להתחיל בתהליך יש לקחת את הרכב לאתר גריטה או פירוק רכבים. ברחבי הארץ פועלים מספר רכבי גרר שניתן לבצע את התהליך באמצעותם. מומלץ לבצע סקר טלפוני בין מספר בעלי מקצוע תחת הכותרת קונה רכבים לפירוק ולבדוק כמה הם מוכנים לשלם לכם עבור הרכב.

תצהיר הורדת רכב מהכביש טופס משרד התחבורה

תצהיר הורדת רכב מהכביש טופס משרד התחבורה

לאחר שהרכב הועבר לפירוק או גריטה יש להצטייד באישור שמסר לכם בעל המקצוע וכן בחשבונית ( חשוב לשמור את כל המסמכים ) ולהגיש למשרד התחבורה טופס הורדת רכב מהכביש.

טיפ חשוב לגבי פירוק רכב – מומלץ אף לצלם את המסירה או את הרכב על הגרר לכל מקרה שלא יהיה ! 

הגשת טופס גריטה פירוק רכב משרד התחבורה 

מול משרד התחבורה יש לבצע הליך ביטול רישום רכב . השירות מאפשר לבטל רישום רכב ובכך להוריד אותו מהכבישים. השירות ניתן במרד התחבורה ללא עלות ויש להצטייד במסמכים הבאים : תעודות זהות של בעל או הבעלים של הרכב וכן את רישיון הרכב, אם הוא עדיין תקף.

במידה ורישיון הרכב לא בתוקף אל תיקחו סיכון . הזמינו גרר לפירוק רכבים. 

תצהיר הורדת רכב מהכביש טופס משרד התחבורה

קבלת החזרים מחברת הביטוח רכב מושבת 

לאחר קבלת כל האישורים יש לפנות לחברת הביטוח ובמידה ולרכב יש ביטוח חובה או צד ג בתוקף אתם זכאים להחזר דמי הביטוח היחסיים לפי תנאי פוליסת הרכב. חשוב מאד להגיש את הבקשה בצורה פורמלית כולל מכתב מלווה לפקיד התביעות או למשרדו של סוכן הביטוח. יש לציין בראש המכתב את תאריך הגריטה והורדת הרכב מהכביש וכן את תאריך הפניה לסוכן הביטוח.

ולסיון חשוב לזכור כי לאחר השבתת רכב לא ניתן לרשום אותו מחדש במרשם הרכבים של מדינת ישראל. במידה ועל הרכב יש שעבוד או עיקול הוא למעשה חסר ערך כי הרכב לא קיים למעשה.