תכנון פיננסי אישי מה זה אומר ואיך עושים את זה?

תכנון פיננסי אישי מה זה אומר ואיך עושים את זה?

חמש סיבות טובות להתחיל לטפל בתכנון פיננסי אישי  | חוסר היציבות בכלכלה העולמית והעליה ביוקר המחיה חדדה את הצורך בתכנון פיננסי למשקי בית. התכנון הפיננסי מתמקד בראיה כוללת של עולם ההכנסות וההוצאות והדרך להגשים מטרות שתלויות בהון האישי.   תכנון פיננסי אישי  מתמקד בלקוח ורק בו. הנה לנו חמש סיבות טובות להתחיל לטפל בתכנון פיננסי אישי

מאת שפיר קמר מתכנן פיננסי

 1 רק אנחנו נדאג לעצמנו 

למעט הבלחות חלושות מדינת ישראל לא באמת לקחה את על עצמה את החינוך הפיננסי בישראל. המדינה הפריטה את החיסכון הפנסיוני אך לא דאגה לייצר מסביבו תרבות של תכנון פיננסי שיאפשר לאזרח לקחת על עצמו את האחריות העצומה של תכנון פיננסי אישי .

2 ניצול מירבי של גיל הפריון 

תכנון פיננסי אישי מאפשר ניצול מירבי של תקופות שפע .בעשורים האחרונים גיל הפריון שבו ניתן לייצר הכנסות עולה ומתארך יחד עם תוחלת החיים ,אך הגיל שבו ניתן לייצר הכנסות ולתקן טעויות אישיות או כתוצאה ממשברים גלובליים נשאר קבוע לרוב האוכלוסייה . תכנון פיננסי נכון בשנות הפריון ותכנון החיסכון וחלוקת המשאבים יכולה להבטיח כי ההכנסות בתקופת השיא יושקעו היטב לטובת השנים בהם פוחת הפריון.

3 הפחתת הסיכון לחלות בעוני 

במציאות כלכלית הפכפכה אין לדעת מה יקרה מחר. על ידי הקצאת משאבים נכונה בין הצרכים השונים .תכנון פיננסי אישי לוקח בחשבון את הקצאת הנכסים ליום שחור ובעיקר כיצד הנכסים וההון הקים לא יהיו חשופים לבזבוז ויהוו ביטחון כלכלי וחיסון מפני עוני בשל משברים גלובליים.

4 הגשמת חלומות 

למי מאתנו אין חלומות. אנשים טווים חלומות כל חייהם ומרבית החלומות זקוקים לממון על מנת להתממש. תכנון פיננסי אישי שבו המתכנן הפיננסי לומד את הלקוח ואת צרכיו לוקח בחשבון גם את החלומות והחזון האישי של הלקוח ומתווה דרך רציונאלית להגשמתם , מציע פתרונות כלכליים ומתווה דרך.

5 הבטחת הפרישה וההסדר הפנסיוני

מדינת ישראל הפקירה את שוק הפנסיה. במשך עשרות שנים התמקד השוק במכירת מוצרים ללא התאמה ללקוח ולצרכיו. לאחר סדרת חקיקות ותקנות אומללות נשאר שוק הביטוח הפנסיוני עם עודף חקיקה אך ללא מוצרים שיכולים לתת מענה  אמיתי לצורכי הלקוח. תכנון פיננסי אישי ממקד את הלקוח בצרכים ארוכי הטווח ומימוש של מסקנות הייעוץ הפיננסי יש בכוחן להיטיב עם החוסך שנשאר ללא בטחון פנסיוני הולם ועם משבר כרוני בקרנות הפנסיה.

 

תודה על הפניה לאתר הביטוח ותכנון פיננסי בישראל . האתר נמצא בבעלות פרטית מלאה והשירותים כרוכים בתשלום , למעט שירות שאלות ותשובות. ניתן ליצור אתנו קשר באמצעות תיבת קשר זו

כלכלת המשפחה אקסל | כלכלת המשפחה מאמרים  | כלכלת המשפחה ייעוץ פיננסי  |  תכנון כלכלי לפורשים 

הכלכלן – האתר האובייקטיבי למודעות פנסיונית  |  בדיקת פוליסות  | חישוב פנסיה |  תכנון הוצאות 

החזרי מס הכנסה לשכירים  |  אתר מאמרים |  צרכנות פיננסית באתר הבנקים של ישראל