תיאום מס באינטרנט 2021 אתר רשות המיסים

תיאום מס באינטרנט 2021 אתר רשות המיסים

רשות המסים פתחה באתר את המערכות לביצוע תיאום מס באינטרנט 2021 אתר רשות המיסים מידי שנה הרשות מפיקה אישורים לתיאום מס למעלה מחצי מיליון איש. בכתבה זו הסברים על טופסי מס הכנסה ואישורי מס לשכירים ועצמאים.

תיאום מס באינטרנט 2021

תיאום מס באינטרנט 2021

עד מתי תקפה הארכת אישורי המס של 2020

חשוב לדעת כי האישורים לתיאום מס שהופקו בשנת 2020 תקפים עד לתשלום משכורת פברואר או עד ל-13.3.2021, לפי המוקדם. והאישורים לתיאום מס לגמלאים לשנת 2020 תקפים עד 13.5.2020.

מה ההבדל בין תאום מס להחזרי מס הכנסה? 

מדובר בשתי פעולות שאינן מנוגדות אחת לשנייה. אדם שעובד בשתי עבודות או יותר, או פנסיונרים הזכאים להטסות מס נדרשים מדי שנה להגיש תיאום מס בין מספר גופים המנפיקים להם תלוש חודשי.

בסוף כל שנה, בין אם בוצע תיאום או לא, נדרש כל שכיר או משלם מיסים בישראל לבצע בעצמו בדיקת זכאות להחזר במידה ושולם מס בעודף. זה יכול לקרות עקב עדכון פרטים או קבלת אישור לתאום מס שאפשר גבייה ביתר למול ההכנסה, סיום חלת, פיטורים ועוד.

איך אני עושה תיאום מס הכנסה? הכירו את 2 הדרכים להדפסת אישורים 

  1.  האפשרות הראשונה היא באמצעות יישום אינטרנטי בו עורכים באופן עצמאי את תיאום המס ומדפיסים מיידית את האישורים. אפשרות זו מתאימה להקלות מסוימות, להכנסות מסוימות וכן לתיאום מס ראשון לשנה.
  2. האפשרות השנייה היא באמצעות מערכת הפניות באינטרנט למשרדים לבקשת עריכת תיאום מס. אפשרות זו מתאימה לכל ההכנסות, וההקלות המפורטות בטופס הבקשה להקלה ולתיאום בחישוב ניכוי המס ע"י פקיד השומה (טופס 116) וכן לתיאום מס חוזר באותה שנת מס. במסגרת אפיק זה מזינים במערכת את הפרטים האישיים, מצרפים את טופס 116 ומסמכים נלווים,

תוך כמה ימים מקבלים אישור תאום מס באתר האישי 

תוך 5 ימי עבודה האישור ימתין להדפסה ביישום לתיאום מס.

האם ניתן לבצע החזרי מס תוך כדי תאום?  

מדובר בשתי פעולות שונות המצריכות הגשת טפסים שונים תחת קריטריונים שונים של זכאות לקבלת החזרים לשכירים ועצמאים. ניתן לפנות לאתר בבקשה לבדיקת החזרי מיסים. לנוכח המשבר הכלכלי בשנים 2020 וכמובן בשנת המס 2021 רצוי לבצע בדיקת החזרי מס. באמצעות באתר הבדיקה אינה כרוכה בתשלום. במידה ותחליטו לבצע את הגשת בקשה להחזר באמצעותנו תגבה מכם עמלה לפי הצלחה בלבד.

אם אני רוצה להגיש טופס 116 לרשות המיסים, או לבצע החזר מס בעצמי, מה עלי לעשות ?  

ניתן להוריד את הטופס ישירות מהאתר. לרשותכם טופס 116 להדפסה מעודכן לשנת 2021.

לסיוע מול רשות המיסים מס הכנסה טלפון
שעות פעילות המוקד בימים ראשון עד חמישי  בשעות 8:15 – 15:30.
בטלפון – 4954* או 02-5656400.

צפו בווידאו אופן חישוב מס הכנסה לשכירים