עברתם על חוק המזומן שילמתם ביוקר

עברתם על חוק המזומן שילמתם ביוקר

רשות המיסים האמונה על אכיפת חוק המזומן החדש יצא במסע פרסום על מנת להעלות את המודעות לחוק החדש תחת הסיסמא עברתם על חוק המזומן שילמתם ביוקר

עברתם על חוק המזומן שילמתם ביוקר

כנראה שאין מתאים יותר מאשר חיים הכט להסביר לציבור שאם עוברים על החוק אז משלמים ביוקר. חוק המזומן החדש מכיל עונשים נגד מי אזרחים המשלמים במזומן יותר מהקבוע בחוק .

בניגוד ליחסי לקוח פרטי ספק שירות או מוצר שבו ובמידה מתבצעת עבירת מס על ידי בעל תיק במס הכנסה , האזרח לרוב יוצא פטור הריי שחוק המזומן חל גם על אזרחים הרוכשים שירות והם חייבים לשלם במזומן רק לפי התקרות הנהוגות בחוק.

כמה מותר לשלם במזומן 

חוק המזומן החדש נכנס לתוקף ב 01/01/2019 והוא מאפשר לשלם במזומן עד 11,000 שח. במקרה של עסקה גבוהה מ 11,000 שח ניתן לשלם עד 10% במזומן והיתר בכרטיס אשראי צק או העברה בנקאית ובלבד שלא בשטרות מזומן .

בעסקה בין אנשים פרטיים כגון השכרת דירה או נכס , מקדמה על דירה או רכישת רכב יד 2 , מותר לשלם עד 50,000 שח במזומן ואם העסקה גבוהה מסכום הזה ניתן לשלם עד 10% במזומן והיתר בצק עם מוטב ברור.

עברתם על חוק המזומן שילמתם ביוקר עונשים על תשלום יתר במזומן לפי חוק מזומן 2019 כמה מותר לשלם מחשבון תשלום במזומן לעסקים פרטיים ואנשים פרטיים אתר הבנקאות