השקעה במניות דרך הבנק בדיקת כדאיות

השקעה במניות דרך הבנק בדיקת כדאיות

האם כדאי לסחור במניות היא שאלה אישית ואת התשובה יש להתאים לאופי השואל ולמטרות ההשקעה. לגבי השאלה האם השקעה במניות דרך הבנק יש לבדוק את החלופות ולקחת בחשבון את הפיקוח על המנגנונים הבנקאיים ואת ההיסטוריה השקטה שלהם בנושא ביחס לחברות ברוקרים פרטיות

מאת מערכת אתר infobit 

השקעה במניות דרך הבנק היתרונות 

הבנקים בישראל מפעילים פלטפורמות מסחר במניות וזוכות בפלח נוספות מעמלות שמשלם הלקוח , זה מסייע להן להשאיר את הלקוח וכספו בחצרות הבנק ובכלל מסחר במניות הוא חלק משמעותי מנשמת אפו של בנק מסחרי. 

בישראל הבנקים מפוקחים על ידי המפקח על הבנקים. הם עוברים ביקורות קפדניות ומבחני לחץ. הפלטפורמות שהבנקים מאפשרים לסחור באמצעותן פועלות מאחורי חומות ההגנה של מערכות המידע הבנקאיות. 

השקעה במניות דרך הבנק בדיקת כדאיות

השקעה במניות דרך הבנק  Photo by Chris Liverani on Unsplash

קריסתן של חברות מסחר במניות 

בשנה האחרונה נחשף ציבור המשקיעים לקריסתן של חברות מסחר און ליין. כל מי שסוחר במניות או מגדל על הראש קצת שיער לבן יכול להגיד לכם שגם בשוק המניות אין ארוחות חינם.

תשואה על מניה ורווח הודות למסחר במניות הוא תגמול על נטילת סיכון וויתור על השקעה אלטרנטיבית. 

בשנה האחרונה קבלו חלק מהמשקיעים במניות בשורות קשות . חברת  “שורט טרייד” קרסה ולאחריה , ביהמ”ש הוציא צו פירוק זמני לחברת ההשקעות ג’נרל טרייד . 

במסגרת צו הפירוק הורה השופט איתן אורנשטיין על מינוי עורך דין עדי פיגל למפרק זמני לחברת “ג’נרל טרייד” ומינה אותו לחקור את הסיבות שהובילו לקריסת החברה.

עצות של יועצי השקעות בבנק לעומת מעורבות של בעלי חברות מסחר פרטיות 

מסחר במניות הוא אפיק השקעה ספקולטיבי . הוא טומן בחובו סיכוי לרווח אך גם סיכוי להפסד ודוגמאות יש למכביר. מניית טבע שקרסה היא דוגמא טובה . רק זמן קצר קודם לכן היא נקראה מניית העם. 

הבנקים מפעילים חדרי מסחר ויועצי השקעות הפועלים על ידי הפעלת שיקול דעת בהתאם לקווים המנחים של הבנק ומערכות ייעוץ. הם כפופים לקווים המנחים של הבנק ולרגולציה. 

מצד שני בפלטפורמות מסחר עצמאיות ייתכן , לא תמיד , שתהיה מעורבות של בעל הפלטפורמה במסחר הוא בהרכב ההשקעות . היעדר הפיקוח , בדומה לבנקים ייתכן וייצור מצבים המסכנים את כספו של המשקיע.

עמלות מסחר במניות בבנק

כמו בכל שימוש במערכות בנקאיות לרוב מדובר בתשלום עבור עמלות או מסלול תשלום אחר לשימוש בפלטפורמת מסחר בנקאית. חשוב לזכור שעמלות מסחר במניות הן לא תמיד השיקול העיקרי לבחירת מערכת למסחר במניות אלא מכלול שיקולים המכריעים היכן להשקיע ובעידן החדש גם באמצעות הפלטפורמה למסחר במניות. 

השקעה במניות דרך הבנק בדיקת כדאיות ניתוח אובייקטיבי היכן ובדיקה האם כדאי להשקיע במניות באמצעות מסחר בבנק או על ידי פלטפורמת מסחר עצמאית למניות בישראל ובחול.

הכתבה איננה חליפה ייעוץ מקצועי על פי כל דין