האם כדאי לקנות רכב חשמלי ? השוואת רכבים חשמליים

האם כדאי לקנות רכב חשמלי ? השוואת רכבים חשמליים

היום כבר אף אחד לא מתרגש ממראה של רכבים חשמליים על כבישי ישראל. הגדלת טווח המרחק בין טעינה לטעינה וטרנד איכות הסביבה רק יגדילו את מספרם. האם כדאי לקנות רכב חשמלי ? השוואת רכבים חשמליים.

האם כדאי לקנות רכב חשמלי חזון המכונית החשמלית מקור סקופר

האם כדאי לקנות רכב חשמלי חזון המכונית החשמלית מקור סקופר

למה אנשים קונים רכב חשמלי? 

החשיבה של הצרכנים מאחורי רכישת רכב חשמלי שונה מזו שקודמת לרכישת מכונית מונעת בנזין. על פי מחקר חדש שערכה חברת האוטומוטיב HARMAN.

מהסקר עולה כי , 77% מהאוכלוסייה הגלובלית מוכנה לאמץ מכוניות חשמליות.

עוד באתר – איך משלמים חשבון לכביש 6 חוצה צפון ?

איפה יש הכי הרבה מכוניות חשמליות ?

בפריסה הגיאוגרפית, בולטת הנכונות הגבוהה במיוחד של הנהגים הסינים – 93% מהם מוכנים לרכב חשמלי והמניע הבולט למעבר למכוניות חשמליות הוא הדאגה לסביבה

מחקר חדש של חברת האוטומוטיב HARMAN, מעריך כי הכניסה המהירה לעידן המכוניות החשמליות וההתגייסות של היצרנים, התעשייה כולה והצרכנים לאימוץ טכנולוגיות ״חשמול כלי רכב״.

ישנו גם את חוויית הנהגים והנוסעים. להערכת הדו״ח, שהופק על ידי ועדה מייעצת שהקימה HARMAN, בה לקחו חלק יצרני רכב, ספקי ומובילי תעשיית הרכב העולמית.

רכב העתיד ינוע באמצעות חשמל!

העתיד החשמלי משפיע בצורה שונה על צרכנים ברחבי העולם וכך גם קצב ההתקדמות שלו שונה ממדינה למדינה.

נקודות המוצא שהנחו את המחקר: קצב האימוץ של מכוניות חשמליות רק הולך ומתגבר ותשתית הטעינה. בסופו של התהליך, תדביק את רמת הביקוש מצד הצרכנים.

״המחקר שלנו מראה שתהליך החשיבה מאחורי רכישת מכונית חשמלית שונה. עמוק בהרבה מהגישה הננקטת בעת רכישת רכב מסורתי מונע דלק״, אומרת מיכל גבע, מנכ"לית HARMAN ישראל.

למה אנשים קונים אוטו חשמלי?  האם זה סופם של רכבי הבנזין?  

מנועי רכב חשמלי אמורים להחזיק זמן רב יותר מאשר רכב המונע במנוע שריפה.

״לצרכנים לוקח יותר זמן לחקור בקפידה את האופציות שהשוק מציע להם.

הם גם לוקחים זמן נוסף כדי לקבל החלטות לבחירה מושכלת בין כלי רכב חשמליים. נוטים לדרוש נסיעות מבחן ארוכות על הרכב שבחרו לפני שהם מתחייבים. זאת בהתחשב במחזור החיים הארוך יותר שמציעים רכבים חשמליים בהשוואה לעמיתיהם המונעים בדלק״.

הדו"ח מספק גם תובנות לגבי החסמים שעדיין קיימים כדי להשיג אימוץ מלא של כלי רכב חשמליים. "הנושא המרכזי שצריך להתגבר עליו הוא:

  • המשך הפיתוח.
  • הפריסה
  • ההטמעה של תשתיות טעינה במרחב הציבורי,

כדי לתמוך בעלייה הבולטת בצורכי הטעינה," אומרת גבע. "הצרכנים כיום מודעים לנושא ובהחלט מביעים במהלך המעבר, חששות הקשורות במגבלות הטווח שמציע כיום טרנד אימוץ המכוניות החשמליות״.

מקור סקופר