ביטוחי מנהלים

מודעות גוגל

גלוי נאות אתר התכנון הפיננסי של ישראל

גולשים יקרים אנו מודים לכם שבחרתם לגלוש באתר התכנון הפיננסי של ישראל. נשמח לשמוע את דעתכם על כתבות התוכן של האתר ! אתר התכנון הפיננסי של ישראל שם לו למטרה לקדם את המודעות הפיננסית בישראל ומציע שירותים בתשלום עבור איתור כספים בדיקת פוליסות ביטוח חישוב פנסיה וייעוץ פנסיוני על ידי יועצים מורשים בלבד

מודעות גוגל

ביטוחי מנהלים 2018 מדריך ביטוחי מנהלים ופנסיה

מוצר הנקרא ביטוח מנהלים הוא למעשה חיסכון עם אפשרות להוסיף ביטוח חיים וביטוח למקרה של אובדן כושר עבודה . מוצרי החיסכון האלו נחשבים למוצר הביטוח הפופולארי ויחד עם קרנות הפנסיה הם אמורים לתת מענה לחיסכון לגיל פרישה , לביטוח חיים לכל מקרה פטירה ולביטוח נכות כתוצאה מאובדן כושר עבודה.  הביטוי ביטוח מנהלים קצת מטעה , למעשה כל עובד יכול היום לבחור בין ביטוח מנהלים , קרן פנסיה או קופת גמל או שילוב ביניהם. 

ביטוחי מנהלים 2018

כיום ביטוחי המנהלים מציעים למעשה חבילת חיסכון וביטוח חיים ואובדן כושר עבודה . בעבר ביטוחי המנהלים גלמו יתרון גדול בעת היציאה לפנסיה שכן מקדמי הקצבה , לפיהם מחושבת הפנסיה  נקבעו בעת הכניסה לביטוח המנהלים ולא בעת הפרישה. למה זה חשוב  ?  כי מקדמי הקצבה מגלמים את תוחלת החיים שלנו וככל שהם קטנים יותר כך חברת הביטוח תשלם לנו יותר כסף בכל חודש בפנסיה. כיום מקדמי הקצבה למבוטחים חדשים אינן מובטחים , התשואה אינה מובטחת למבוטחים חדשים ולכן היתרונות של קרן פנסיה על ביטוח מנהלים או להך , היתרונות של ביטוח מנהלים על קרן פנסיה נמדדים בצורה אישית ולאור תכנון פיננסי אישי שלוקח בחשבון את הרצונות השאיפות , הצורך הביטוח ואת טעמיו של כל לקוחות באופן אישי .

ניוד ביטוחי מנהלים 2016 הכשרת היישוב הראשונה לקפוץ למים 

 

תחילת שנת 2016 מצאה את תחום ביטוח המנהלים בנקודת משבר אמיתית. בעוד שעולם הפנסיה נהנה מעלויות תפעול נמוכות ולא מעמיס אחריות ביטוחית ישירה על הגוף המוסדי נהנה מתנופה בחסות המפקח על הביטוח הריי שביטוחי המנהלים שאינם מציעים מקדם קצבה מובטח נחשבים למוצר שאבד את היתרון העיקרי שלו .

בנוסף החל משנת 2016 מאשר המפקח על הביטוח למבוטחים לבצע ניוד של ביטוחי מנהלים בין חברות הביטוח גם לפוליסות עם מקדם ישן שמבטיח קצבת זקנה משופר ביחס לפוליסות המשווקות כיום.  האפשרות לעבור ולשמור על מקדם הקצבה הישן חושף את חברות הביטוח הגדולות לאובדן נתח מהתיק הרווחי שלהם לטובת חברות קטנות אך מאפשר ללקוחות חופש בחירה והופך אותם מלקוחות שבויים ללקוחות בעלי כח מיקוח…בהנחה שיהיו מספיק חברות שירצו לקבל את הפוליסות הוותיקות

 

יתרון ביטוחי המנהלים עד סוף שנת 2013  

בסוף שנת 2013 יתבטל היתרון הגדול של ביטוח המנהלים על פני קרנות הפנסיה. ביטוח המנהלים שנרכשו עד תקופה זו ימשכו להבטיח את מקדמי הקצבה עליה בתוחלת החיים ( בפנסיה אין הבטחה כזו ) ואילו הפוליסות שיירכשו החל משנת 2013 כבר לא יוכלו להבטיח ולבטח את החוסך כנגד עליה בתוחלת החיים.  מה בדיוק יכללו הפוליסות החדשות ?  נחיה וניראה .

מהיכן מגיע התקציב לביטוח המנהלים  ?   

התקציב מגיע מהפרשה משותפת של העובד והמעביד .
העובד מפריש בד”כ 5% משכרו ( גם בפנסיית חובה החל משנת 2013 ) ויכול להגדיל את ההפרשה עד ל 7%. המעביד מפריש 8.33% לפיצויים ועד 7.5% לתגמולים ואובדן כושר עבודה .

מה יוצא בסוף מביטוח מנהלים  ?     

לאורך תקופת הביטוח מאפשרת הפוליסה לרכוש ביטוח חיים לכל מקרה פטירה ואובדן כושר עבודה. ביציאה לגיל הפנסיה (מגיל 60 ) הפוליסה תשלם למבוטח פנסיה חודשית למשך כל ימי חייו עם אפשרות להבטיח לבת הזוג ולשאירים חלק מהתשלום לאחר פטירתו. במועד הפרישה ובמהלך תקופת הביטוח ניתן למשוך את הפיצויים , בכפוף לתקרות , ללא תשלום מס. פעולה זו מקטינה לבסוף את הפנסיה החודשית שתשולם לחוסך.

איך יודעים איזה ביטוח מנהלים מתאים לי ביותר  ?

התשובה תלויה בגיל המבוטח , מינו ומצבו הכלכלי וכן הצעות המחיר שעומדות לרשותו. לדמי הניהול יש משקל כבד בהחלטה באיזה ביטוח מנהלים לבחור וכן להטבות הנלוות . ניתן להזמין באתר שירות תכנון פנסיוני ובדיקת ביטוח מנהלים .

תודה על הפניה לאתר הביטוח ותכנון פיננסי בישראל . האתר נמצא בבעלות פרטית מלאה והשירותים כרוכים בתשלום , למעט שירות שאלות ותשובות. ניתן ליצור אתנו קשר באמצעות תיבת קשר זו

איך לביטוחי מנהלים 2018 הסבר בשפה פשוטה על יתרונות וחסרונות של ביטוחי מנהלים מול קרן פנסיה , מה זה ביטוח מנהלים , למי כדאי ביטוח מנהלים או קרן פנסיה

מודעות גוגל