משיכת קופת גמל ללא מס

מודעות גוגל

גלוי נאות אתר התכנון הפיננסי של ישראל

גולשים יקרים אנו מודים לכם שבחרתם לגלוש באתר התכנון הפיננסי של ישראל. נשמח לשמוע את דעתכם על כתבות התוכן של האתר ! אתר התכנון הפיננסי של ישראל שם לו למטרה לקדם את המודעות הפיננסית בישראל ומציע שירותים בתשלום עבור איתור כספים בדיקת פוליסות ביטוח חישוב פנסיה וייעוץ פנסיוני על ידי יועצים מורשים בלבד

מודעות גוגל

ביום 24/01/2014 פרסם אגף שוק ההון במשרד האוצר טיוטאת תקנות לטיוטת תקנות למשיכת כספים
ID-100121031בגמל בפטור ממס לבעלי חשבונות שסכומם אינו עולה על 7,000 ש”ח. 
הוראת השעה נועדה לאפשר לעמיתים בעלי חשבונות עם יתרה נמוכה למשוך את הכספים ובכך להקל על ניהול הקופות הן על הגופים המוסדיים והן על העמיתים .

בהמשך לאפשרות למשיכת קופת גמל ללא מס נזכיר כי כבר כיום קיימים מספר קריטריונים למשיכת כספי תגמולים ללא מס באמצעות סעדים הקיימים בתקנות מס הכנסה באמצעות טופס 159 , טופס 159 א , נכות מלאה של העמית או של קרובו מדרגה ראשונה. לצפיה בטפסים ולשירות פרטי לחצו כאן. 

התקנות מאפשרות לעמיתים למשוך קופות עם צבירה של עד 7,000 ש”ח , באותו גוף מנהל , ללא תשלום מס. למעשה התקנה העוסקת משיכת קופת גמל ללא מס של עד 7000 ש”ח היא בבחינת פטור נוסף , על הדרך, בתקנות מס הכנסה .  

כיצג ניתן לממש את הזכות משיכת קופת גמל ללא מס

פניה אל הגוף המוסדי

הגופים המנהלים יהיו מחוייבים לפנות
לעמיתים הזכאים לבצע משיכת קופת גמל ללא מס לפי החוזר החדש ולהנחות את העמיתים.  כמו כן , מכיוון שחלק מכתובות העמיתים ופרטיהם אינם מעודכנים אצל גופי הגמל לא כל העמיתים יוכלו להנות מהתקנה החדשה המאפשרת משיכת קופת גמל ללא מס.

פניה וחזרה לשירות פרטי בתשלום  

מוקדי קופות הגמל צפויים להיות עמוסים בפניות. בדומה לקריסת המוקדים לאחר השקת הר הכסף

  

תודה על הפניה לאתר הביטוח ותכנון פיננסי בישראל . האתר נמצא בבעלות פרטית מלאה והשירותים כרוכים בתשלום , למעט שירות שאלות ותשובות. ניתן ליצור אתנו קשר באמצעות תיבת קשר זו

תכנון פיננסי אובייקטיבי  | אתר מאמרים  |  בנק ישראל  | בדיקת פוליסות |  חישוב פנסיה 

חישוב מס על פיצויים פטורים |  תכנון הוצאות שוטפות

חמש סיבות טובות לבצע תכנון פיננסי לחץ כאן

 

מודעות גוגל